Ознака: Вељановски

Вести

Што му пишал Груевски на Вељаноски пред упадот во Собранието?

Ден пред 27 април и влегувањето на народот во Парламентот Груевски му пишал на Вељановски. Сево ова сега излегува на површина во текот на судењето бидејќи обвинителството изведува докази од […]

Вести

Вељаноски: Катица Јанева донесе уште една срамна и безобразна одлука

  Катица Јанева донесе уште една срамна и безобразна одлука за да го спаси нејзиниот штитеник, Зоран Заев, истакна Трајко Вељаноски од ВМРО-ДПМНЕ.  Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата […]