Ознака: Вилма Рускоска

Вести

Владата го стокми законот, Заев ја предлага Вилма на местото од Катица

СЈО да се интегрира во обвинителството за организиран криминал, предвидува новиот текст на Законот за Јавно обвинителство, кој Владата го испрати до сите политички партии, а од понеделник ќе биде […]

Живот

Боки 13 со лисици на рацете ѝ упадна на Рускоска среде изјава: „Извинете што ве прекинувам додека кажувате лаги“

„Извинете што ве прекинувам додека кажувате лаги“, рече вечерва Бојан Јовановски познат како Боки 13 по одредениот 30 дневен притвор и излегувањето од Кривичниот суд. Додека Јовановски го напушташе Кривичен […]

Македонија

Интерпол до Рускоска: За потерницата за Груевски контактирајте ги домашни власти

Откако вчера обвинителката Вилма Рускоска изјави дека Интерпол одбива да ја објави меѓународната потерница за експремиерот Никола Груевски, оттаму топката ја префрлија кај домашните институции во Скопје, пренесува “Алсат М“. – […]

Македонија

Рускоска: Тони го спаси Зијадин Села, а не Алими (ВИДЕО)

Синоќа во студиото на ТВ“21“ обвинителката Вилма Рускоска зборуваше за пресудите за настаните од “крвавиот четврток“. Притоа Рускоска се осврна на казната на Абдулфета Алими и откри дека еден од демонстрантите […]

Вести

Давидовиќ: Врвот на ВМРО-ДПМНЕ ја презел командата од МВР на 27 април

Адвокатот на обвинетиот Александар Василевски Нинџа, чија одбрана денеска на судењето за 27 април откри нови моменти за тоа како бил организиран упадот во Собранието,  Звонко Давидовиќ рече дека по […]