Ознака: ги приземјија

Вести Свет

САД и Канада ги приземјија авионите Боинг 737 Макс

Американските власти синоќа наредија сите авиони од типот Боинг 737 Макс 8 и Боинг 737 Макс 9 да бидат приземјени. Како што објави телевизиската мрежа Си-Ен-Ен наредбата ја потврдил и претседателот […]