Ознака: гуши

Вести

Градот се гуши во загадениот воздух, Дамјановски не мрднува со малиот прст

Вчеравечер беше постигнато највисоко ниво на загадување од речиси 1000 милиграми ПМ 10 честици на метри кубни, што е 10 пати повеќе од нормалниот квалитет на воздухот, велат од УМС […]