Ознака: да бидат донесени

Вести Македонија

СЈО отвори нов случај „Империја“, меѓу осомничените се Камчев и Мијалков

СЈО отвори нова истрага наречена „Империја“, во кој осоменичени се 13-мина меѓу кои и бизнисменот Орце Камчев и поранашениот шеф на УБК, Сашо Мијалков. Обвинителите од утрово извршија 12 претреси, […]