Ознака: Димитриев

Вести

Димитриев: Наводите за наводното незаконско работење на ВМРО- ДПМНЕ се неточни и ги отфрламе во целост

ВМРО-ДПМНЕ е политичка партија која дејствувала, дејствува и ќе продолжи да дејствува врз основа на Закон и само врз основа на Закон и тоа е потврдено од сите институции надлежни […]

Вести

Синдикатот и менаџерскиот тим на Југохром на Пешевски и Димитриев

Претседателот на Владата Емил Димитриев и заменикот на претседателот на Владата Владимир Пешевски денеска остварија средба со претставници на синдикатот и на менаџерскиот тим на компанијата Југохром која двете страни ја […]

Вести

Сочуство од Димитриев до турскиот премиер Јилдирим

Премиерот задолжен за спроведување на изборите, Емил Димитриев изрази сочувство до турскиот премиер Јилдирим.Во продолжение го пренесуваме текстот интегрално: Почитуван премиере Јилдирим, Веста за грозоморниот терористички акт кој се случи […]

Вести

Честитка од Димитриев по повод христијански празник Успение на Пресвета Богородица

По повод големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица денеска премиерот Емил Димитриев упати честитка до Архиепископ Охридски и Македонски, Господин Господин Стефан, до членовите на Синодот и до сите православни верници, […]

Вести

Средба помеѓу Димитриев-Коѕиас: Потребен е објективен пристап и искрена волја за постигнување на решенија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Емил Димитриев, денеска  оствари средба со министерот за надворешни работи на Република Грција Никос Коѕиас. На средбата од страна на премиерот Димитриев беше истакната […]

Вести

Димитриев и Груевски во посета на загрозените скопски подрачја

Премиерот Емил Димитриев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, кои поради синоќешното невреме ги прекинаа годишните одмори, се во посета на најпогодените подрачја во Скопско.Димитриев и Груевски се во придружба […]

Вести

Исплатата на субвенциите продолжува од понеделник

Премиерот Емил Димитриев денес ја посети Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој каде оствари средба со менаџментот на која се разговарало за тековните активности и идни планови […]

Вести

Димитриев: Оваа Влада е политичка, а не техничка!

Оваа Влада е политичка, не е Влада за спроведување на изборите бидејќи нема датум за нивно одржување и ние сме концентрирани на реализација на програмата, изјави премиерот Емил Димитриев по […]