Ознака: дрога

Контроверзни фајлови

АDRENOCHROME – “СУПЕР-ДРОГАТА” НА ЕЛИТАТА?

АDRENOCHROME – „СУПЕР-ДРОГАТА” НА ЕЛИТАТА? Дезинформациите за Адренохромот и неговите наводни врски со Ковид-19 преминаа до точката на презаситеност. Но, што е тоа? Ја одделуваме литературната историја на супстанцијата од […]

Црна хроника

Приведени четири лица во Куманово, Тетово и Скопје

Приведени четири лица во Куманово, Тетово и Скопје Извадок од билтенот на МВР за вчера: На 14.05.2020 во 14.30 часот на ул.„Ј.Златаноски“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле […]

Сцена

Дарко Лазиќ отворено за пороците: Дрогата ме уништи, нема да дозволам Лорена и Алексеј…

Се каам што воопштво пробав наркотиви и ќе направам се Лорена и Алексеј да не тргант по моите стапки, вели срспкиот пејач Дарко Лазиќ во едно интервју. Тој вели дека […]

Живот

Ужасна исповед на наркозависничка: Поминала низ пекол, нејзината приказна треба да е совет и за младите

Една млада наркозависничка раскажува низ каков пекол има поминато. Била зависна од дрога и правела ужасни работи. Се надеваме дека нејзиното лошо искуство ќе биде поука за младите дека по […]

Вести

Уапсена позната македонска актерка – учествувала во шверц на кокаин

Познатата македонска актерка, Силвија Стојановска, денеска бил уапсена поради поврзаност со заплена на огромна количина кокаин во Шпанија. Во моментов актерката Силвија Стојановска, е однесена пред Основниот кривчен суд во […]

Македонија

По скандалот со дрога на пратеникот Павле Богоевски се огласи министерот Спасовски

Случајот со пратеникот Павле Богоевски Министерството за внатрешни работи ќе го третира како и секој друг счучај за кој е покрената истрага, затоа што, пред сè, сите сме граѓани на оваа […]

Балкан

Сто пати е посилна од марихуаната: Нова дрога се појави во Србија

Во Србија се појави нова дрога, психоактивна супстанца која е стопати посилна од марихуаната, објави РТС. Ефектите на синтетските канабиноиди се слични на марихуаната, но имаат стопати посилно дејство и […]

Црна хроника

Полицијата фатила девојка како фрла дрога од прозорец во Визбегово

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица поради постоење основано сомнение дека во соизвршителство сториле кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет […]

Црна хроника

Обвинение за татко и син кои неовластено држеле оружје и дрога

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје поднесе Обвинителен акт против две лица – татко и син, кај кои при претрес беше пронајдено огнено оружје и дрога. […]

Црна хроника

Го фатиле со дрога, но ја голтнал, па починал

На Граничен премин Делчево на влез во Република Македонија, синоќа со патничко моторно возило „Мини купер “ со бугарска национална ознака се пријавил Д.А.(32) од Злетово, кој го управувал возилото, […]