Ознака: д-р Јово Бурнески

Македонија

д-р Јово Бурнески до министерот Филипче: Јас ќе ја донирам мојата плата во солидарен фонд

Докторот Јово Бурнески преку својот Фејсбук профил го замоли министерот за здравство, Венко Филипче да формира солидарен фонд, а тој, како што вели, прв ќе ја донира својата докторска плата: […]