Ознака: експлозија на воз

Вести

Четворица мртви во експлозија на воз со пропан бутан во Бугарија

Четири лица загинаа, најмалку 25 се хоспитализирани, многумина од нив со тешки повреди, кога товарен воз кој превезувал течен нафтен гас излета од шините и експлодираше во селото Хитрино, во […]