Ознака: елизабет тридо

Вести

Филипинскиот претседател му порача на американски амбасадор: „Ти си кучкин син и хомосексуалец“

Официјален Вашингтон прати протест до Манила поради тоа што претседателот на Филипините, Родриго Дутерте, американскиот амбасадор Филип Голдберг во својата земја го нарекол „кучкин син и хомосексуалец“.Истовремено го обвинил дека […]