Ознака: железничка несреќа

Вести

Најмалку тројца загинати во железничка несреќа во Њу Џерси

Медиуми во САД јавуваат за најмалку тројца загинати и речиси 100 повредени откако патнички воз удри во железничка станица во Хобокен во Њу Џерси во време на утрински метеж.Според првични […]

Црна хроника

СТРАШНА ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА: Загина маж при судар помеѓу автомобил и воз

Маж го загуби животот во тешка железничка несреќа која се сличи вчера вечерта помеѓу воз кој сообраќал на релација Кичево-Скопје и „Фолксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки, управуван од О.Б.-Незгодата […]

Вести

Загина маж во железничка несреќа кај Дуброво

Во железничка несреќа вчера загинал 44-годишниот З.А. од демиркапиското село Прждево, кој управувал „рено канго“ со неготински регистарски ознаки, соопшти Министерството за внатрешни работи.Несреќата се случила околу 18 часот помеѓу патничкото возило […]