Ознака: Здравко Чолиќ

Сцена

Никогаш нема да ја видите во јавност: Здравко Чолиќ е 18 години во брак, а еве како денес изгледа Александра

Музичката ѕвезда Здравко Чолиќ со сопругата Александра е во брак од 2001 година, а неговата поубава половина не се експонира јавно. Сепак, екипата од емисијата „Папарацо лов“ месец дена го […]

Сцена

Му го скршила срцето на најголемиот заводник: Чола страдал по мајка ѝ на Карлеуша

Српската јавност денеска беше потресена од жалната вест дека некогашната водителка и новинарка, Дивна Карлеуша починала во својот дом. Станува збор за мајката на познатата пејачка Јелена Карлеуша, за која […]

Сцена

Живеел скромно, но неговите спомени од детството се најголемо богатство

Иако неговото семејство живееше скромно, Здравко Чолиќ вели дека за детството го врзуваат само убави спомени. Најголемата балканска поп ѕвезда , за белградски „Блиц“ раскажа како ги прославил новогодишните и […]

Сцена

Овие балкански ѕвезди лежеле во затвор

Голем дел од пејачите и пејачките од српската естрада доживеале барем една ноќ да бидат во затвор, а причините се различни. Неверојатно, но нивната популарност по затворското искуство порасна преку […]

Издвојуваме Коментари

Здравко Чолиќ за Канал5: За мене и Солун и Скопје се Македонија

Нема појасна и попрецизна мисла која што еден естраден уметник ја камал во последно време. Додека таканаречените македонски ѕвезди пееја во еден глас за промена на името, продавајќи се за […]

Сцена

Ова е братот на Здравко Чолиќ

Балканската ѕвезда Здравко Чолиќ отсекогаш вешто го крие својот приватен живот. Кариерата ја градеше исклучиво на врвните вокални способности, а не со скандали и информации од својот приватен живот. Дури […]

Сцена

Драган Вучиќ и Здравко Чолиќ заедно бркале девојки

Повеќе од 200 епизоди и околу 250 гостувања ја испишуваат историјата на најгледаното ток-шоу во земјата „Еден на Еден“, кое од недела ја стартува својата деветта сезона.Жаре и тимот се […]