Ознака: изгоре

Црна хроника

70-годишен скопјанец изгоре во Сопиште

Во скопско Сопиште неподвижен старец загина во пожар. Трагедијата се случила во куќа во Сопиште, каде што било пронајдено безживотното телото на 70-годишниот скопјанец. Во моментот кога избивнал пожарот, тој бил […]

Црна хроника

Изгоре жив издавачот на грчкиот весник Акрополис

Издавачот на грчкиот крајнодесничарски весник „Акрополис“, Панајотис Маврикос, под сè уште неразјаснети околности жив изгоре во својот автомобил.Инцидентот се случил на обиколница кај Атина, откако неговиот џип „порше кајен“, од […]