Ознака: илир

Балкан

Илир Мета планира формирање на трет политички блок во Албанија

Поранешниот албански премиер Илир Мета, актуелен лидер на партијата Социјалистичко движење за интеграција кое е дел од владејачката коалиција, најави формирање на трет политички блок. Мета изјави дека Албанија не […]