Ознака: кандидатски листи

Вести

Партиите започнаа со доставување на кандидатските листи за изборите на 11 декември

До Државната изборна комисија до денеска до 15 часот кандидатски листи за претстојните предвремени парламентарни избори поднела само партијата ПДП. Се очекува до полноќ, кога завршува рокот, сите политички партии […]

Вести

На полноќ завршува рокот за доставување на кандидатски листи за изборите на 11 декември

На полноќ завршува рокот за доставување на кандидатски листи за предвремените парламентарни избори закажани за 11 декември.Политичките партии во јавноста ги објавуваат носителите и листите за шесте изборни единици, но […]