Ознака: КиреЛазаров

Ракомет

Кире Лазаров избран за најдобар европски ракометар за месец декември

Кире Лазаров во машка и Нике Грот во женска конкуренција се најдобрите европски ракометари за месец декември, објави ЕХФ преку својата официјална веб-страница.  Европската куќа на ракометот избира најдобар ракометар […]