Ознака: Клиника за кардиологија

Македонија

Се степале медицински сестри на Клиника за кардиологија

Како што соопшти полицијата помеѓу две медицински сести од Клиниката за кардиологија, при комплексот клиники „Мајка Тереза“ дошло до физичка пресметка поради претходно меѓусебно недоразбирање. Во пресметката учествувале две жени од […]

Вести

Реакција од Клиника за кардиологија на тврдењата на СДСМ: Опремата со која располагаме е на ниво на потребите

Универзитетската Клиника за кардиологија реагираше на денешните обвинувања од СДСМ дека на оваа Клиника нема апарати за кислород и колички за транспорт на пациентите и оти не работат ЕКГ апаратите.– […]