Ознака: коли

Автомобилизам

Пристигна новиот Lamborghini Sian Roadster

Како што беше најавено, италијанскиот производител Lamborghini го претстави својот најнов модел – Sian Roadster. Да потсетиме, купе верзијата на Sian беше најмоќниот Lamborghini во историјата на овој бренд – во срцето […]

Издвојуваме

Импресивен имотен лист на Јанушев, десната рака на Мицковски: 4 стана во Скопје, куќа во Охрид, Лексус и џип Нисан

Импресивен имотен лист на Јанушев, десната рака на Мицковски: 4 стана во Скопје, куќа во Охрид, Лексус и џип Нисан Она што е уште поимпресивно е дека сето тоа според […]

Вести

Ферари ги затвора музеите поради КОРОНА ВИРУСОТ!

Италијанскиот производител на спортски автомобили Ferrari соопшти дека привремено ги затвора своите музеи во Италија. Причината за ова е епидемијата на коронавирусот која е присутна во северните делови на земјата […]

Автомобилизам

Новиот Golf GTI

 Volkswagen го претставува новиот Golf GTI на меѓународниот автомобилски саемво Женева. За прв пат достапен со две нивоа на моќност: со стандардните 220 КС или GTI изведба со 230 КС. Новиот Golf […]