Ознака: КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА

Вести

Утре се очекува потписот врз договорот за нова влада во Велика Британија

Спогодбата меѓу владеачката Конзервативна партија на Велика Британија и Демократската унионистичка партија на Северна Ирска ќе биде потпишана утре, на Твитер денеска соопшти политичкиот набљудувач на Би-Би-Си, Лора Кунсберг, цитирана […]

Вести

Конзервативците на Меј во убедлива предност пред изборите на 8 јуни

Конзервативната партија на британската премиерка Тереза Меј има уверлива предност пред опозициските лабуристи пред предвремените парламентарни избори предвидени за 8 јуни, покажува истражувањето на агенцијата „Југав“.Доколку сега би се одржале […]