Ознака: копар

Кулинарство

Неодоливо кремаста салата од компири и копар

Оваа лесна салата од компир ќе ги воодушеви Вашите гости со неодоливиот мирис. Салатата може да се послужува топла или ладна, како предјадење.Потребни состојки: • 6 големи компири  • ¾ […]