Ознака: креатор

Живот

Почина познат моден креатор чии фустани ги носеа дамите од Холивуд до Белата куќа

Тунискиот моден креатор Азедин Алаја чии фустани ги носеа познатите дами од Холивуд до Белата куќа почина на 77 години.Алаја со децении беше фален ширум Париз и покрај тоа што […]