Ознака: Лари Кинг

Сцена

Позната е здравствената состојба на најславниот водител, со месеци не можел убаво да дише

Познатиот американски телевизиски водител Лари Кинг (85) доживеа срцев удар, по што е пренесен в болница. Тој со месеци имал проблеми со дишењето, наведува неименуван извор за ТМЗ, додавајќи дека […]