Ознака: листи

Вести

Расправиите продолжуваат: Поранешни пратеници на СДСМ одбиваат да дадат глас за листите на Заев

Мухиќ на листа, на било која и каква листа на СДСМ,  живот ќе дадам, ама глас не давам! Срамота и грев е мене или и било кој/а друг/а од  социјалдемократското […]

Вести

Јоци: Во СДСМ врие, ќе ги загуби и овие избори

Новинарката Јорданка Ивановска-Јоци која долги години е голем поддржувач на СДСМ и политиките од Бихаќка, не го крие револтот од листите со кои Заев ќе настапи на следните избори.Таа порачува […]

Вести

Се јадат меѓу себе: „Зборовите на Тито вредат исто колку еден обичен прдеж“

Позициите на СOРОС на пратеничките листи на СДСМ предзвикаа вистинска полемика на социјалните мрежи. Високи позиции на кандидатските листи и сигурен влез во Собранието по изборите на 11 декември ќе […]