Ознака: лш

Сцена

Дуа Липа во секси костим пееше во финалето на ЛШ, но еден детаљ ги спобудали мажите

Пејачка со потекло од Косово, Дуа Липа вчеравечер пееше пред почетокот на финалето во Лигата на шампионите. Пејачката со нејзиниот секси настап и костим ја воодушеви публиката која не можеше […]

Ракомет

Мојсовски во тимот на колото во ЛШ

Средниот бек на Металург, Наумче Мојсовски, е избран во идеалниот тим по првите осмина финални натпревари во Лигата на шампиони.Играчот на Металург, со девет погодоци го предводеше тимот до победата […]

Меѓународен фудбал

ЛШ: Спектакл на „Сан Сиро“, Милан против Барса

Натпреварите, Милан-Барселона, односно Галатасарај-Шалке во рамките на осмина финалето во Лигата на шампиони ќе се одиграат во среда навечер.Милан, во дербито, без Марио Балотели ќе се обиде да и се […]