Ознака: Маркисио

Меѓународен фудбал

Видал и Маркисио ќе потпишат нови договори со Јувентус

Италијанскиот шампион Јувентус е подготвен да ја зацврсти врската со Клаудио Маркисио и Артуро Видал.  Според Тuttosport, дуото од средината на теренот веќе некое време е мета на тимови од […]