Ознака: мени

Сцена

Ова е менито за исхрана на Меган Маркл: Внимателно смислен за војвотката секогаш да биде витка!

Поголемиот дел од времето следи веганска диета И самата тоа го потврди пред неколку години, и вели дека во текот на неделата се обидува да ја следи таа диета, а […]

Нега и убавина

Намирници кои не смеат да се најдат на вашето мени доколку имате над 30 години

Кога ќе наполните одредени години во животот, метаболизмот забавува, а телото повеќе не функционира како претходно. Токму поради тоа ви е потешко неколку вишок килограми да ги елиминирате, барем многу […]

Нега и убавина

Вака се храни најпривлечната жена на светот: Оливија Кулпо има тело од соништата благодарение на ова мени

Поранешната мисица Оливија Кулпо привлекува големо внимание со својот изглед, како кај мажите така и кај жените. Нејзината совршена фигура е сон на многу дами, а таа ни открива како […]

Сцена

Tајната на изгледот на фаталната Моника Белучи – Еве што има на нејзиното мени

Ден 1 Појадок: 150 мл природен јогурт со јаболко Ручек: 200 грама говедско месо, 200 грама зелена салата од зеленчук со 1 лажичка маслиново масло, едно парче пченкарен леб Вечера: […]

Занимливости

Останал шокиран од храната на венчавка во хотел со 4 ѕвездички: “Што по ѓаволите е ова?”

На Фејсбук групата “That’s It I’m Wedding Shaming”, посветена на непријатните и бизарни искуства од свадби, се појавиле фотографии од “луксузните” јадења кои се послужувале на една венчавка. Еден од […]

Нега и убавина

Бразилска диета: Комплетно мени за цела недела

Бразилската диета е една од најпознатите „брзи“ диети бидејќи овозможува експресно губење на килограмите – до 10 килограми за 2 недели. Постојат две верзии на диетата – брза и нормална. […]

Сцена

Јадете како Џенифер Лопез: Ова е нејзиното дневно мени

Една од најубавите жени на светот, актерката и пејачка Џенифер Лопез, неодамна објави фотографија на социјалните мрежи и искоментира: Се чувствувам како суперхерој. Никогаш не сум била во подобра форма […]