Ознака: менструација

Занимливости

Важно откритие за жените: Менструацијата открива колку долго ќе живеете

Менструалниот циклус може да ви покаже дали ќе живеете долго или кратко.Имено, најновото истражување во кое учествувале 16.000 жени кои влегле во менопауза, покажало дека првата менструација ја добиле на […]

Мода

Незгодно: Што се случува кога манекенките ќе добијат менструација на модната писта?

„Излегов на пистата и почувствував страшни грчеви во стомакот“Во моментов во тек е модната недела во Лондон, еден од најважните модни случувања во годината. И додека дамите ширум светот се […]

Љубов и секс

Гинеколог одговара: Дали се препорачува секс за време на „оние денови“?

Дали е во ред да се биде сексуално активен за време на менструација? Еден гинеколог одговара на ова прашање.„Секако дека не би требало да имате однос во текот на менструалното […]

Живот

Што велат ГИНЕКОЛОЗИТЕ? Најдобра положба за спиење во текот на „оние денови“!

Еве што велат докторите, како е најдобро да се наместите во текот на менструацијата.Во текот на менструациите, жените се чувствуваат како да сакаат да излезат од сопствената кожа, бидејќи и […]

Видео

УРНЕБЕСНО! Погледнете како момциве ја поднесоа својата „прва менструација“!

Еднаш месечно, секоја девојка и жена поминува низ пекол, наречен менструација.Тогаш хормоните дивеат, се им пречи, расположението се менува често. Како тоа да не е доволно, исто така мора да […]