Ознака: Мечкин Камен

Вести

Златев: Фамата што ја направи ТВ Телма е обичен обид за манипулација на граѓаните

Откако ТВ Телма објави прилог дека писмената верзија на говорот на премиерот Димитриев за одредени новинари била со подвлечени пасуси и акценти од илинденското обраќање, на темата се огласи новинарот […]

Издвојуваме

Хероите од Слива тргнале да загинат за Крушево да преживее

Тргнале да загинат за Крушево да преживее. Нивната смрт, нивната жртва, на крушевчани им донела живот. Тоа е приказната за битката кај местото Слива, која, заедно со таа на Мечкин […]

Вести

ГРАЃАНИТЕ ГО КАЖАА СВОЕТО: Груевски пречекан со емоции, наспроти очајот на екипата на Заев

На големиот празник Илинден, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски беше во Трново, а претседателот на СДСМ Зоран Заев на Мечкин Камен.Насобраните толпи народ покажаа како ги доживуваат овие двајца политичари. […]

Вести

ВИДЕО: Народот го исвирка Заев на Мечкин Камен

Претседателот на СДСМ,  Зоран Заев, беше исвиркан од страна на насобраниот народот на Мечкин Камен, објавија медиумите.Со ваквата постапка народот му порача на Заев дека не е пожелен на ова […]

Вести

Димитриев: По изборите ќе обезбедиме нови проекти, граѓаните сакаат дела!

Денес ги одбележуваме двата Илиндена и оддаваме почит како на Илинденската генерација, така и на Асномската генерација. Денес Македонија и Македонците секаде во светот одбележуваат 113 години од Илинденското востание […]