Ознака: мкф

Кошарка

Димевски реизбран за претседател на МКФ

Даниел Димевски уште четири години ќе биде на чело на Македонската кошаркарска федерација (МКФ).На изборното собрание на МКФ, кое се одржа во четвртокот навечер, Димевски едногласно од делегатите доби мандат […]