Ознака: наместо „Филип Втори“

Македонија

Наместо „Филип Втори“ утре Ципрас ќе го дочека „Тоше Проески“

Како што неофицијално потврдиле од Владата за “Плусинфо“ Националната арена „Филип Втори“ ќе биде прекрстена и ќе го носи името на легендата на поп – музиката Тоше Проески. Од АД за […]