Ознака: напад со мачета

Вести Свет

Крвав напад во седиштето на “Sony” во Лондон

Заради напад со мачета кој се случил во седиштето на компанијата “Sony” во Лондон, евакуирана е цела зграда. При нападот се повредени две лица, но во соопштението на Метрополитен полицијата […]