Ознака: Негувателка

Вести

Негувателка од градинка во Битола позитивна на коронавирус, во изолација 5 деца и 5 вработени

Негувателка во градинка во Битола позитивна на коронавирус, а пет деца, три воспитувачки и две негувателки се ставени во домашна изолација од 14 дена, соопштија денес од Центарот за јавно […]

Вести

Дошла да пие кафе со колешките: Негувателката која го изгоре детето не била задолжена за таа група

Негувателката која со врело кафе го изгорела лицето на 5 годишно девојче во градинката „Чекорче” во Аеродром не била учителка на таа група, туку задолжена за деца во друга занимална.Како […]