Ознака: облачно време

Вести

Променливо облачно време, ќе дува засилен ветер

Времето денеска во западните делови од земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во источните значително облачно, претежно со врнежи од снег. Ќе дува засилен северозападен ветер, особено […]

Вести

Променливо облачно време со засилен ветер, викендов сончево и топло време

Претпладне времето ќе биде променливо облачно, попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северен ветер (локално над 70км/ч). Утринската температура ќе се движи од 1 до 9 […]