Ознака: одлуки

Живот

Кога се мачите да донесете одлука, поставете си го само ова прашање

Одговорот е поедноставен отколку што мислите. Сите ние некогаш се мачиме да донесеме одлука. Постои една мисла која можеме да ја прочитаме на многу места на интернет која вели: На […]

Живот

Како медитацијата може да ви помогне во донесувањето одлуки кога се сомневате во себе?

Голема е веројатноста да се чувствувате како навистина неодлучна личност. Но добро е што медитација може да ви помогне да донесувате одлуки. Медитацијата е навистина популарна, а постојат и многу […]

Вести

Груевски: Не планирам да се мешам во одлуките на делегатите, ниту да им сугерирам кого да поддржат

Во врска со појавените шпекулации дека како долгогодишен Претседател на партијата ќе поддржам или фаворизирам или како што велат „ќе застанам зад“ еден или друг од можните кандидати за претседатели […]

Вести

Врховниот суд ќе ги коригира недоследните одлуки на Апелација

Скопска апелација исклучиво се стави во функција на СЈО отфрлајќи ги сите аргументи на одбраната на тројца обвинети во предметот „Таргет“ и „Тврдина“. Токму тоа целосно отфрлање без издржан правен […]

Вести

Шокантна изјава на Игор Милев: Каде пишува дека мора да одлучуваме според докази?

Членот на Државната изборна комисија (ДИК) од СДСМ, Игор Милев излезе со шокантна изјава на седницата која во моментов е во тек, а на која се одлучува во однос на […]