Ознака: Орео торта

Кулинарство

Рецепт за вкусна орео торта од само 5 состојки

Одличен десерт за претстојните празници како оваа торта можат да направат дури и најголемите аматери во кујната. Не ви требаат комплицирани алатки за да го направите, а рецептот вклучува само […]

Кулинарство

Рецепт и за најголемите аматери во кујна: Орео торта која се прави од 5 состојки – без печење

Најтешкиот дел во подготовката на оваа торта е чекањето сите тие состојки да отстојат за да бидат подготвени за послужување. Овој прекрасен десерт можат да го направат и најголемите аматери […]