Ознака: Пазарџик

Балкан

Убиство на бебе затоа што многу плачело

Маж и жена од бугарскиот град Пазарџик беа притворени денеска поради смртта на едногодишно бебе чие тело беше пронајдено завчера, јави новинската агенција БТА.Притворени се мајката на бебето, 30 годишната […]