Ознака: патријарх Иринеј

Балкан

Почина српскиот патријарх Иринеј

Почина патријархот на Српската православна црква Иринеј, пренесуваат српските медиуми. Состојбата на патријархот се влоши вчера, во четврток. Тој беше тестиран позитивен на коронавирусот на 4 ноември, а веќе следниот […]