Ознака: пилешка супа

Кулинарство

Пилешка супа за зајакнување на имунитетот

Еве како да подготвите здрав оброк за половина час. Состојки: Три лажици маслиново масло Помала главица кромид Два моркова Малку целер Малку ѓумбир Две чешниња лук Лажичка кари Четири шолји […]

Живот

Пилешката супа има моќно антивоспалително делување

 Според резултатите од студијата која ја спровеле истражувачи од универзитетот Небраска во Омаха, а која е објавена во медицинското списание “Chest”, пилешката супа има антивоспалително делување и може да помогне […]