Ознака: питачење

Вести

Киднапирале дете и го терале да питачи- го спасиле во последен миг

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против 60-годишниот Ќ.К. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „трговија со дете“, соопштуваат од […]

Црна хроника

Киднапирано дете во Скопје, насилници го терале да питачи

На 29.09.2017 година во 23:50 часот во полициската станица Ѓорче Петров, С.Б. (27) од Чичино Село-скопско, пријавила дека нејзиното 11 годишно дете на 25.09.2017 година на последна автобуска постројка во […]

Балкан

СКАНДАЛ: Проститутка заразила 6 деца со ХИВ. Ги терала сексот да го платат со…

Неодамна белградската полиција ја уапси 24-годишната проститутка Весна М.од населбата Мали Мокри Луг кај Белград, откривајќи многу страшна приказна која се зборувала низ улиците на главниот град.Оваа жена организирала група […]