Ознака: Рама

Балкан

Во Албанија до крајот на годината ќе пристигнат уште 1900 муџахедини

Од 2013 година, па досега, во Албанија пристигнале вкупно 1.001 муџхедин, а до крајот на годинава се очекува да пристигнат уште 1.900, наведува албанскиот премиер Еди Рама во писмениот одговор […]