Ознака: случај шпион

Вести

Документарен филм за случајот „Шпион“: Осомничените продавале снимки на ЦИА, ФБИ и грчките служби!

Новиот македонски документарец „Шпион“, во реализација на продуцентската куќа Револушн од Скопје и режисерот Дејан Милошевски премиерно беше прикажан вчера на Ал Џезира Балкан.-Приказната ги следи вистинските случувања во Македонија […]