Ознака: спречила инцидент

Македонија

Полицијата спречила инцидент на “Партизанска“

Секторот за внатрешни работи Скопје, до надлежното Основно јавно обвинителство-Скопје, поднесе кривична пријава против Ф.Л.(26) од скопското село Грчец, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело “недозволено изработување, […]