Ознака: Стефан Ристовски

Сцена

Македонски репрезентативци „влегоа“ во реално шоу

Македонските фудбалски репрезентативци Бобан Николов и Стефан Ристовски се „појавија“ во реалното шоу „Задруга“. Еден од учесниците во шоуто, кошаркарот Марко Јањушевиќ – Јањуш доби пакет со гардероба меѓу која […]

Македонски фудбал

Ристовски: До кога ќе бараме алиби за лошите резултати?

Нескриено е разочарувањето кај Стефан Ристовски по синоќешниот пораз од Израел во вториот натпревар од квалификациите за пласман на СП 2018 во Русија.Македонија по првиот дел имаше негатива од 0-2, […]