Ознака: студено утро

Вести

Студено утро, затоплување од утре: Ова се температурите низ градовите ширум Македонија

Временската прогноза за денеска е умерено облачно со слаб до умерен североисточен ветер. Максималните дневни температури ќе достигнат Скопје 5 Целзиусови степени, Маврово -5, Охрид 3, Битола 2, Кавадарци 6, […]