Ознака: Таормина

Вести

Германската канцеларка Ангела Меркел разговорите на самитот на Г-7 за прашањето на климатските промени ги оцени како незадоволителни

Германската канцеларка Ангела Меркел разговорите на самитот на Г-7 за прашањето на климатските промени ги оцени како „незадоволителни“, пренесоа светските агенции.-Имаме ситуација на „шестмина, а заедно со ЕУ и седуммина, […]