Ознака: тетоважи

Занимливости

Професор пред отказ поради имиџот: Дали би дозволиле да им предава на вашите деца?

Френки се чуди и не гледа ништо лошо во тоа како изгледа. 35-годишниот професор од Есон има сериозен проблем пред себе, поради количината тетоважи со кои што го покрил своето […]

Живот

Ги истетовирала очите па ослепела – “Тоа што си го направив е брутално“

Амбер Лук од Австралија била слепа три недели откако ги истетовирала очите. Целото нејзино тело е истетовирано, вклучувајќи ја и нејзината глава. На неа има повеќе од 200 тетоважи. Оваа […]

Сцена

Анџелина Џоли после долго време ги покажа тетоважите: Што означуваат?

Актерката Анџелина Џоли (44) синоќа, заблеска на премиерата на новиот филм „Maleficent 2“. Друштво на црвениот тепих во „Ел Капитан“ театарот и правеја нејзините деца, пет на број. Нејзиниот најстар […]

Занимливости

„Бев подготвен лицето да си го потопам во киселина за да ги снема тетоважите“ – денес е како нов човек

Брион Виднер себеси во минатото се опишува како „маргинален социопат“. Бил полн со омраза и желба за насилство, но неговиот син променил се. Станал скинхед (бунтовничка младинска подкултура) на 14 […]

Сцена

Вељко: Го покажа затегнатото тело, но ја сокри тетоважата таму долу која сите се прашуваат што значење има

Синот на пејачката Цеца, Вељко Ражнатовиќ објави фотографија на социјалните мрежи и ги стави во дилема неговите следбеници на социјалните мрежи. Имено станува збор за фотографија на која тој е […]

Сцена

Викторија Бекам ги отстрани тетоважите посветени за нејзиниот сопруг

Викторија Бекам отстрани неколку тетоважи од своето тело. Модната дизајнерка се појави на модните награди во Лондон, British Fashion Awards во фустан кој ѝ го открил грбот и тоа дека […]