Ознака: тетоважи

Занимливости

Мајка на бебенце на удар на јавноста поради големиот број на тетоважи: Ми говорат дека сум лош пример за детето

Беки Холт (33) од Велика Британија своето тело го покрила со тетоважи и поради тоа привлекува големо внимание во јавноста. Дури 95 посто од нејзиното тело е покриено со тетоважи, […]

Занимливости

Професор пред отказ поради имиџот: Дали би дозволиле да им предава на вашите деца?

Френки се чуди и не гледа ништо лошо во тоа како изгледа. 35-годишниот професор од Есон има сериозен проблем пред себе, поради количината тетоважи со кои што го покрил своето […]

Живот

Ги истетовирала очите па ослепела – “Тоа што си го направив е брутално“

Амбер Лук од Австралија била слепа три недели откако ги истетовирала очите. Целото нејзино тело е истетовирано, вклучувајќи ја и нејзината глава. На неа има повеќе од 200 тетоважи. Оваа […]

Сцена

Анџелина Џоли после долго време ги покажа тетоважите: Што означуваат?

Актерката Анџелина Џоли (44) синоќа, заблеска на премиерата на новиот филм „Maleficent 2“. Друштво на црвениот тепих во „Ел Капитан“ театарот и правеја нејзините деца, пет на број. Нејзиниот најстар […]

Занимливости

„Бев подготвен лицето да си го потопам во киселина за да ги снема тетоважите“ – денес е како нов човек

Брион Виднер себеси во минатото се опишува како „маргинален социопат“. Бил полн со омраза и желба за насилство, но неговиот син променил се. Станал скинхед (бунтовничка младинска подкултура) на 14 […]

Сцена

Вељко: Го покажа затегнатото тело, но ја сокри тетоважата таму долу која сите се прашуваат што значење има

Синот на пејачката Цеца, Вељко Ражнатовиќ објави фотографија на социјалните мрежи и ги стави во дилема неговите следбеници на социјалните мрежи. Имено станува збор за фотографија на која тој е […]