Ознака: топено сирење

Кулинарство

Компирови ќофтиња со топено сирење

ко обожавате компири, особено ќофтиња приготвени од компир, тогаш следните рецепт вреди да го пробате. Станува збор за компирови топчиња со фил од топено сирење и сланина, на кои дефинитивно […]

Кулинарство

Ќе ви требаат само 15 минути: Подгответе ги овие превкусни топчиња со топено сирење

Подгответе си нешто брзо кое ќе ги задоволи апетитите на целото семејство.Сочни моцарела топчиња со лук. Како да ги подготвите? Потребни состојки: 8 чешниња лук 1 лажица оригано 3 лажици […]