Ознака: Торстен Фрај

Вести

Попоски се сретна германскиот пратеник Торстен Фрај

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски денеска имаше средба со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на владејачката ЦДУ/ЦСУ и главен […]

Вести

Фрај: Изборите ќе стават крај на кризата, партиите да ги прифатат изборните резултати

Сите политички чинители да го прифатат она што ќе го одлучат граѓаните и да ги признаат резултатите од изборите, за Македонија да добие силна влада, но и добра опозиција во […]