Ознака: тренд

Сцена

Анастасија Ражнатовиќ покрена нов тренд – сите ги фрламе во отпад, а таа ги носи

Ќерката на српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија на својот Инстаграм профил споделувала објави од забавата на која присуствувала, не знаејќи дека ќе предизвика „бум“ во јавноста. Додека таа се […]

Живот

Трендови за патување што треба да ги следите во 2020 година

Во последно време, патувањето стана важен дел од животите на луѓето. Авионските билети и сместувањето станаа исклучително поволни, без оглед на дестинацијата и на должината на патувањето. Сега можете да […]

Мода

Нов тренд: Ѓаволски усни

Ѓаволските усни се вистински хит на интернет. Овој тренд на разубавување, ако може така да го наречеме, подразбира вбризгување филери во усните така што се создава благ бран преку усните. […]

Мода

Модни предлози како да ги комбинирате патиките со лежерните есенски изданија

Без разлика дали планирате да одите на кафе во центарот на градот или да одите на патување, патиките се логичен, удобен, а во последно време и многу тренди избор за […]

Занимливости

Опасен тренд на Скијатос: Нова идеја за “селфи“ која е ризична по животот на туристите

Можноста за невообичаена фотографија е неодолива за селфи-авантуристите, кои за таа цел одат во радиоактивни градови, езера или се качуваат на огромни височини, поради што има и најмногу несреќни и […]

Нега и убавина

Сте слушнале за трендот на исхрана 16:8 кој е мегапопуларен во цел свет?

Барате нов начин на исхрана што ќе ви даде ефикасни резултати? Можеби ние го имаме вистинското решение. Постојат повеќе верзии на овој начин на исхрана, а најважно е дека навистина […]

Мода

Повторно во тренд: Чантата што нема да можете ја испуштите од раце летово!

Ви ја претставуваме чантата што жените ширум светот ја обожаваат годинава. Станува збор за плетената чанта што одамна не е резервирана само за на плажа. Во текот на летото, таа […]

Мода

Лето обоено во лаванда – пастелен тренд кој ќе сакате да го носите

Без разлика дали ќе се одлучите за панталони, кошула, сако или здолниште, задолжително одберете барем едно парче во боја на лаванда. Оваа пастелна боја е вистински моден погодок за сезоната […]