Ознака: убавица

Most beautiful girls Балкански убавици Кошарка

Оваа Србинка е најубавата кошаркарка во светот

Јелена Тодоровиќ прогласена е за најубава кошаркарка во светот, пишуват српските медиуми. Претходно титулата за најубава кошаркарка ја држеше Хрватката Антонија Мишура. Тодоровиќ со години живее во Австралија, а од […]

Инстаграм

Дали вреди за сите пари: Фудбалери даваат по 50.000 долари за една ноќ со оваа Бразилка

Наталија Гарибото е една од најпознатите бразисли блогерки. Таа има милиони следбеници на Инстаграм и вели дека од рекламирањето на своето тело може добро да се заработи. Поради нејзините совршени […]

Сцена

Црната убавица освојува: Длабоко деколте и висок шлиц за пофалба, но сите гледаа во тоа под шлицот

Наоми Кембел (48) одржа лекција по мода со својот изглед на црвениот килим на овогодинешниот Мет Гала. Таа на познатите њујоршки скали во Метрополитен музејот позирала неколку минути пред да […]

Сцена

Во шестата деценија од животот изгледа како двојно помлада

Познатата моделка и актерка Ел Макферсон деновиве ќе наполни 55 години и каде и да се појави, добива комлименти за својот беспрекорен изглед во шестата деценија. Славната убавица Ел Макферсон […]

Сцена

„Моника е најпосакуваната жена, а момчето личи на скитник“

Врската на Моника Белучи и Николас Лефевре станува сè посилна. 54-годишната актерка и 36-годишниот артист беа фотографирани за време на лежерна прошетка во Париз. Парот си разменуваше нежности и бакнежи […]

Живот Сцена

Пејачката веќе 20 години изгледа исто, како воопшто да не старее

Веќе неколку децении, пејачката Џенет Џексон успева да се одржи на самиот врв. Неодамна, 52-годишната Џексон се појавила на еден настан во Холивуд и докажала дека нејзиниот изглед е незначително […]

Сцена

Денес е вистинска убавица, а погледнете како изгледала Јована Јоксимовиќ на почетокот на кариерата

Својата кариера сопругата на Жељко Јоксимовиќ почнала да ја гради во 2001-ва година кога имала само 18 години. Јована со години работела на нејзиното усовршување и денес може да се […]